Prisijungti / Registruotis
Krepšelis
0
  • Jūsų prekių krepšelis tuščias

Kameros kriterijai - ką reikėtų žinoti prieš perkant kamerą?

Kameros rezoliucija

Dažniausiai kameros rezoliucija būna 2,5,8MP. Dažniausiai manoma jog kuo daugiau Megapixeliu kamera turi tuo vaizdo kokybė bus geresnė. Dalis tiesos yra, bet būna dažnai atvejų kuomet 5MP rezoliucija rodo prasčiau už 2MP ypač nakties metu. Tai įtakoja paties objektyvo gamintojo kokybė. Žinomiausi ir kokybiškiausi yra Sony objektyvai.

Kameros rezoliucija

Kameros objektyvas

Jei leidžia finansinės galimybės visuomet rekomenduojame optinį objektyvą, nes tuomet užtikrinama geriausia vaizdo kokybė įvairiuose atstumuose. Objektyvo gamintojai vieni geriausių yra Sony. Tačiau iš išorės kameros atpažinti ar tai šis objektyvas nėra galimybės, belieka pasitikėti pardavėju.

Kameros objektyvas

Stebėjimo kameros valdymas

Jei kamera galima valdyti, sukinėti per telefoną tai yra gan patogu kuomet norimą matyti skirtingas teritorijos kampus. Tuomet per telefoną nuotolinių būdų nukreipiama į norimą vietą. Išmanesnės kameros turi žmogaus sekimo funkciją tuomet jos pačios pagal žmogaus judėjimą keičia vaizdo matymo kampą.

Stebėjimo kameros valdymas

Kameros vandens atsparumo klasė

Vandens atsparumo klasė dažniausiai turi tik lauko kameros, vidaus kameromis dažnu atveju būna ji nepateikiama. Lauko kameros rekomenduotina jog atitiktų bent IP60 atsparumo vandens klasę. Kuo aukštesnis skaičius tuo ji labiau atspari vandeniui.

Kameros vandens atsparumo klasė

Kameros judesio aptikimas

Judesio aptikimo funkciją naudinga tuo jog realiu laiku galite gauti apie žmogaus ar kito objekto judėjimą kameros matymo zonoje. Taip pat labai pagelbėjo kuomet peržiūrimi vaizdo įrašai, tuomet daugiau dėmesio peržiūrai skiriama ten kur buvo judesio aptikimas.

Kameros judesio aptikimas

Kameros vaizdo priartinimas

Kokybišką vaizdo priartinimą kuomet kai artinama nenukunčia vaizdo kokybė turi kameros su optiniu objektyvu. Jei kameroje nėra optinio objektyvo tuomet kuo daugiau artininamas vaizdas tuo labiau prastėja vaizdo kokybė. Šios funkciją dažniausiai prireikia visiems naudotojams. Nakties metu jei yra aklina tamsa jokio gatvės apšvietimo nėra tuomet kameroje įsijungia infraredai. Tuomet pvz. kaip automobilio numerius įžiūrėti būna sudėtingai dažnai jie tiesiog pabalsta nuo IR LED.

Kameros vaizdo priartinimas

Kameros ryšio palaikymas

Jei nėra internetinio modemo kameros su sim kortelė yra geras pasirinkimas, nes jos veikia greitai. Šiai dienai mobilaus interneto greitis yra itin didelis tai dažnu atveju su visais operatoriais veikia sklandžiai. Retai gali pasitaikyti atvejų jog itin gausiai apgyvenditoje arba pramoniniame rajone greitis sulėtėja dėl daug prisijungusių vartotojų prie gsm operatoriaus kuris toje vietoje įrengęs tik vieną gsm bokštą. Tuomet problema išsisprendžia pakeitus kitą SIM kortele į kito operatorių.

Kameros ryšio palaikymas

Kameros naktinis režimas

Naktinis kamerų režimas įsijungia automatiškai kuomet nepakanka natūralios šviesos. Dažniausiai kamerose yra integruotas šviesos jutiklis, kuris ir įjungia/išjungia naktinį matymą infraredus arba ledus. Toliausiai matosi nakties metu kuomet veikia infraredai (IR Led) nakties metu distancija gali siekti net iki 10 metrų, tačiau vaizdas būna nespalvotas. Jei norima spalvoto vaizdo tuomet reikia rinktis kameras kurios turi LED pašvietimą. Nakties metu jų distancija dažniausiai siekia iki 15 metrų ir kamera šviečia panašiai kaip LED šviestuvas tamsoje.

Kameros naktinis režimas

Kameros darbinė temperatūra

Gamintojai pateikia kameros darbinės temperatūras, jei jų nesilaikant kamerą gali tinkamai neveikti arba jos tarnavimo laikas sutrumpėti. Trumpalaikiai temperatūrų svyravimai įtakos neturi. Labiausiai sunerimti reikėtų jei temperatūra yra ženkliai žemesnė ar aukštesnė ilgesnį laiką.

Kameros darbinė temperatūra